Statuslista

Till skeppare i ÅF Offshore Race 2018: Leta upp och klicka på din båt i deltagarlistan för att komma till din Båtsida. Logga sedan in med de uppgifter du mottagit via e-post från KSSS och fyll i information om båten, besättningen och andra uppgifter som rör säkerhet och allmän information.

Rött kryss indikerar att ingen information angivits. Gul prick visar att information matats in men inte är komplett. Grön bock visar att all information är ifylld. Grön markering kräver i vissa segment att KSSS godkänt informationen.

CLASSIC SRS

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
3 CIRCE Casper Grönblom -
13 REFANUT Fredrik Wallenberg -
50 CIRCE CIRCE -
63 BALLAD Patrik Salén -
70 GRATIA Karolina Malmek -
133 BACCHANT Magnus Adlercreutz -
156 MARGA Team Marga -
161 BEATRICE AURORE Fredrik Brodin -
166 STAIKA IV Mats Hanson -
185 ELSKE Bengt Hagander -
212 BRITT-MARIE Fredrik Backman -
227 PASHA T-Pasha -

SRS

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
101 OLLE USE Hendrik Dilger -
140 KLEOPATRA Kleopatra -
216 UTOPIA Göran Ågren -
217 SAGA Mats Dalenbring -

SRS A

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
6 GAGA Magnus Hansson -
14 EVOLET Bertil Orrvik -
15 MATADOR Matador Sail Racing Team -
24 MAAS Clockaid -
26 MISS MONEYPENNY Team Moneypenny -
30 K. YOTE Team K. YOTE -
31 ALMA Claes Thurell -
44 HONEYSUCKLE Mats Hallgren -
49 COOMARA Janne Backlund -
51 SOLONG Johan Bratt -
56 SALLIE OF SWEDEN Anders Felling -
59 GRACE Team Grace -
64 FREAK OUT Precio Fishbone -
67 GOOSE II Team Gotland Runt -
95 E-MOTION Thomas Wengholm -
100 SEANNA Superyellow Sailing Team -
102 ETOILE' DE MER Lars Bergström -
114 VITRES Sture Wikman -
118 SHOGUN Team Shogun -
121 GLORIA Team Gloria -
122 VICTORIA Team Victoria -
123 BOOTY! Team 8606 -
125 ÖRING Iohn Ryott -
143 TATTOO Team TATTOO -
148 STYV Kalle Hultman -
149 KRUT Krutgubbarna -
151 IT ADVISOR IT Advisor Sailracing Team -
154 MARINDA Team Marinda -
155 VITKLUCKA Per Tengå -
157 C.A.G Team C.A.G -
160 CONTESSA Johan Gustavsson -
163 ONECORNER Göran Frick -
164 MARKAT II Team MarKat II -
167 FLYT FLYT -
168 EDELWEISS Edelweiss Racing -
172 XANTHIPPE Tor Lundström -
183 NECESSE Necesse -
194 DAPHNE Anders Olsson -
201 LÀRC III BIANCHI LÁRC III Bianchi -
202 ESCAPE Escape -
204 KRASOTKA Fredrik Filander -
205 IDALINA Ingmar Ravudd -
211 CREDIT24 REVAL CAFE Credi24 Reval Cafe -
213 CEFRICA Bengt Nilsson -
215 VALENTINA Team Valentina -
220 WetdreamZ WaWe Sailing Team -
221 MAPANI Erik Utterström -
228 BLACK PEARL Håkan Mildh Svensson -
229 SEGEL OCH KAPELL/ X-STORM Team Segel o kapell -
235 CARBONARA Martin Gadman -
237 GRANSTEN SAILING/ Swallow Gransten sailing/ Swallow -
238 INGA VII Richard Göransson -
240 EFFECT Rolf Tannergård -
247 S/Y MASKINEN Erik Mårtén -
248 Wetjob Team Wetjob Racing -
250 FORTUNA II Andrey Akhmetov -

SRS B

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
2 THE GREAT WHITE Team ÖHMAN -
8 DASHER Dan Reuterswärd -
11 PLEASURE Pleasure -
12 SJÖSTJÄRNA Lars Cederblad -
25 PrimaDonna Tomas Hedberg -
37 MIMIK Henning Robach -
48 VITA BREVIS Team Vita Brevis -
53 VITAMIN Ville Orlander Arvola -
58 MATADOR Johan Ekholm -
60 TIKI MINOS Team Tiki Minos / Johan Karlsson -
66 TMX Mikko Hongell -
68 PEPPER III Tommi Uksila -
78 MALVA Team Malva -
82 EQUINOX Magnus Runesson -
88 CASSIS Team DSolution -
92 SINGDOY Team SINGDOY -
93 DOMINATRIX Team Dominatrix -
99 OCTAVIA Åsa Ekberg Österdahl -
103 RICKI-TICKI Tord Lindqwist -
107 GOTCHA Sailing Team Gotcha -
113 TALISKER Ulf Larsson -
127 ALINA Martin Björklund -
153 EVITA Conrad Grut -
158 AMORINA Tor Åman -
159 DREAMLINE ONE Urban Lagerström -
169 FIRST LADY Per Hultberg -
174 SOYA Jesper Kujala -
181 LOYAL Loyal-Team -
184 CARPE DIEM Anders Claeson -
187 AAVA Ilkka Rautio -
188 SANNA 4 Matti Aaltio -
190 BIG GAME Team United -
191 MUCHACHA PerOlof Olofsson -
192 POA SANA Team Lelle P -
193 IDEFIX Idefix -
195 MORFIN TEAM Morfin -
196 X-JOY Anders Pettersson -
198 MERLIN Robert Sagulin -
199 SHAKIRA Christer Cederblad -
203 IKON Anders Björkholm / Team Ikon -
208 AMARONE Jonas Wiström -
210 GRYMT GRÅ 2 Mikael Romson -
222 TIBIDABO Team Dematek -
224 ALLEGRA Topi Simola -
225 MIZAR Mikael Gustavsson -
226 SARAH Jan Orest -
230 SLAGHÖKEN Joakim Bergkvist -
232 REINDEER Jack Meredith -
236 FALKE Heikki Laitinen -
242 SATISFACTION Mattias Cederholm -
244 MIA-T Johan Lindskog -
245 MATCHPOINT Tobias Gustavsson -

SRS BIG BOAT

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
1 MILAN Uwe Lebens -
47 EMBER SEA Matthias Mier -
54 ALMOST NOTHING Almost Nothing -
55 Moana Mathias Brückert -
65 REGINA 2.0 Team Regina 2.0 -
85 OUTSIDER Tilmar Hansen -
87 AUDI E-TRON Audi F52 team Finland -
120 LOKO Dmitri Nikulichev -
142 FURIOSA Rolf Relander -
234 ARIEL 2 Ari Huusela -
239 ANTHEM Patrick Lindqvist -

SRS C

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
16 ESCAPADE ESCAPADE -
18 TJORVEN Tjorven -
20 XTHYRA Team Norisol -
22 ARIADNE Team Rival / Henrik Martinell -
23 PLUTO Simon Rådahl -
33 ORIOLE II Team Oriole -
36 RAZZLE DAZZLE Team RzDz -
40 BUNDYSTAR Henric Bundy -
41 HARIETTE Team Beng -
45 WILHELMINA Salty sailors -
46 HERAKLEITOS Mikael Haake -
52 VIVRE II Carl-Magnus Hagberg -
57 GRYFFINDOR Anders Karlsson -
61 SPETTAN Henrik Wiechel -
71 STORM STORM Sailing Team -
72 INKARNADO Jonas Kindgren -
77 ALAPOCAS Johan Nordström -
80 LOLEE Antti Elevuori -
89 CHEETAH cheeta -
94 ANNA Fredrik Lindahl -
98 SAGITTA Tillmann Frank -
105 ELSA Team Elsa -
109 EXPLORER Team Explorer -
110 LEMMINKAINEN Team Lemminkainen -
112 ROSINANTE Rosinante -
115 MITHRIL Team Mithril -
116 AZURINA Leif Lindblad -
128 XPLORER Team Xplorer -
132 FELICIA Team Felicia -
144 BOJ-BOJ Peter Forslund -
145 KATIMA II Tomas Lundqvist -
146 UMSEPUFFEN Per Hagström -
147 STERENN Team Sterenn -
150 FIONA Träsktrollen Offshore Team -
152 ALLWINA Conny Sparrwardt -
173 SERENITY Jan Komorowski -
175 BLÅSUT Sten Stabo -
180 ASTERIX Mårten Lindskog -
186 LA DOLCE VITA Per Lindstedt -
189 SHERIN Olof Granander -
197 CELLINA Team Cellina -
200 WET-X Wet-X Sailing Team -
207 TEAM BLACK BIRD RACING Team Black Bird Racing -
219 TJAJKA Björn Ternström -
231 SCHACK MATT Wolfgang Johansson -
233 ADELINE- WS 76 Adeline WS 76 -
246 ISABELLA III Tiger Brisius -
249 WIZ Lars Jakobsson -

SRS DH

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
4 DEHLER SVERIGE Dehler Sverige -
5 VENDETTA Fredrik och Jonathan -
7 TEAM MOBLINE Team Mobline -
9 NO LIMIT Peter Wiklund -
17 ILONA TUULIKKI Ville Varjonen -
21 PERFECT Erik Ygberg -
27 MATHILDA Mathilda Sailing Team -
28 TUTALÖR! Klas Ionzon -
29 WILLIWAW 100% Female, Emely & Anna -
35 GROOVIE Martin Dubois -
39 RYMLING Team Rymling -
42 MY CHILLZONE Björn Båge -
43 MY-X Team Bäckström -
62 KHADINE Team FCG Khadine -
84 PANDION Jon E Sindeman -
106 JOULE Marcus Österberg -
119 POGONG Team Svahn -
126 LOW Railo/Laulajainen -
131 WILMA Löwing -
162 WHITE KNUCKLES Fredrik Siljelöf -
171 BLUE CAFE Torbjörn och Claes -
177 SEA-BUN Karolina Vindevåg -
206 SHE DEVIL Thommy Sundström -
209 PICADOR Linn Dismo -
214 SOLIDSPORT SolidSport-Racing -
218 JULIA Team Julia -
223 SAM´76 Christofer Brugge -

SRS MH

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
34 PLUS Plus -
75 JENA Bertil Claesson -
76 CARBON TIGER Börje Svedman -
79 DRAGQUEEN Johan Hedlund -
83 ENTREPRENEURS FOR GOOD EnFoGo - Entrepreneurs For Good -
90 GUNPOWDER 3 Christer Rygaard -
104 TODAY Team TODAY -
108 TRUE LOOK Peter Myhrström -
129 CREMEFRAES Heikki Jürilo -
170 BONITE Stefan Eliasson -

SRS ORCI B+C

Rapport nr Båtnamn Team / Skeppare Status ais
10 X-WING X-Wing -
32 ELAN Daniel Baum -
38 ZUKUNFT IV Stefan Brandenburg -
69 JENIFFER Team Jeniffer -
73 STORMTROOPER Jonas Andersson -
81 BIANCO Tuomas Riski -
86 FoXy Lady Team FoXy Lady -
91 VindUngen Palle Eklund -
96 NAOMI Naomi Sail Racing -
97 DATACOM Ralf Aspholm -
117 MUCHACHA II MUCHACHA II -
124 MAGIC MIX Patrik Björklund -
130 AMIDALA Lara Harrison -
134 X2 Jukka Rouhiainen -
135 FUJIMO Tomasz Kosobucki -
136 JUXBOX MediSoftware Sailing Team -
137 AURORA BOREALIS Aurora Sailing Club -
138 SILVA Urmas Salu -
139 SECRAYS Secrays Racing Team -
141 KIND OF MAGIC Ilmari Absetz -
165 RUSH Runmarö Sail Racing -
176 FEMELLE´S Göran Liljegren -
178 PERFECT EXCUSE TOO Stefan Peterson -
179 DU SOLEIL II Fredrik Hertzman -
182 ABSOLUTE BLUE Hans-Åke Nordstedt -
241 TAKE OFF World ARC FInish -
243 AIDA Lennart Evrell -