Status

To Skippers in the ÅF Offshore Race 2018. Find and click on your boat to get to the Boatpage. Login using the information you have received by e-mail from KSSS and fill in information on the boat, crew and additional information related to safety and general information.

A red cross indicates that no information has been entered. A yellow dot showsa that the information is incomplete. A green check shows that all information has been entered. A green check will in some segments require approval from KSSS.

CLASSIC SRS

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
3 CIRCE Casper Grönblom -
13 REFANUT Fredrik Wallenberg -
50 CIRCE CIRCE -
63 BALLAD Team Ballad -
70 GRATIA Team Gratia -
133 BACCHANT Magnus Adlercreutz -
156 MARGA Team Marga -
161 BEATRICE AURORE Fredrik Brodin -
166 STAIKA IV Staika IV -
185 ELSKE Team Elske -
212 BRITT-MARIE Team Britt-Marie -
227 PASHA T-Pasha -

SRS A

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
6 GAGA Magnus Hansson -
14 EVOLET Bertil Orrvik -
24 MAAS Clockaid -
26 MISS MONEYPENNY Team Moneypenny -
30 K. YOTE Team K. YOTE -
31 ALMA Claes Thurell -
37 MIMIK Henning Robach -
44 HONEYSUCKLE Hallgren & CO -
49 COOMARA Janne Backlund -
51 SOLONG Solong Sailing Team -
56 SALLIE OF SWEDEN Anders Felling -
59 GRACE Team Grace -
64 FREAK OUT Precio Fishbone -
67 GOOSE II Goose Charter -
100 SEANNA Superyellow Sailing Team -
102 ETOILE' DE MER Lars Bergström -
114 VITRES Sture Wikman -
118 SHOGUN Team Shogun -
121 GLORIA Team Gloria -
122 VICTORIA Team Victoria -
123 BOOTY! Team 8606 -
125 ÖRING Iohn Ryott -
143 TATTOO Team TATTOO -
148 STYV Kalle Hultman -
149 KRUT Krutgubbarna -
151 IT ADVISOR IT Advisor Sailracing Team -
154 MARINDA Team Marinda -
155 VITKLUCKA Kluck Racing -
157 C.A.G Team C.A.G -
160 CONTESSA Team Labkyl -
164 MARKAT II Team MarKat II -
167 FLYT FLYT -
168 EDELWEISS Edelweiss Racing -
172 XANTHIPPE Tor Lundström -
183 NECESSE Necesse -
194 DAPHNE Team Daphne -
201 LÀRC III BIANCHI LÁRC III Bianchi -
202 ESCAPE Escape -
204 KRASOTKA Fredrik Filander -
205 IDALINA IdaLina Sailing -
211 CREDIT24 REVAL CAFE Credi24 Reval Cafe -
213 CEFRICA Bengt Nilsson -
215 VALENTINA Team Valentina -
220 WetdreamZ WaWe Sailing Team -
221 MAPANI T Jonsson Åkeri -
228 BLACK PEARL Håkan Mildh Svensson -
229 SEGEL OCH KAPELL/ X-STORM Team Segel o kapell -
235 CARBONARA McConaghy Boats -
237 GRANSTEN SAILING/ Swallow Gransten sailing/ Swallow -
238 INGA VII Richard Göransson -
240 EFFECT Rolf Tannergård -
247 S/Y MASKINEN Erik Mårtén -
248 Wetjob Team Wetjob Racing -
250 FORTUNA II Fortuna II -

SRS B

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
2 THE GREAT WHITE Team ÖHMAN -
8 DASHER Team Mise-en-place -
11 PLEASURE Pleasure -
12 SJÖSTJÄRNA Lars Cederblad -
25 PrimaDonna Tomas Hedberg -
48 VITA BREVIS Team Vita Brevis -
53 VITAMIN Ville Orlander Arvola -
58 MATADOR Johan Ekholm -
60 TIKI MINOS Team Tiki Minos / Johan Karlsson -
66 TMX Mikko Hongell -
68 PEPPER III Tommi Uksila -
78 MALVA Team Malva -
82 EQUINOX Rune X-racing and the Tipsy Seagulls -
88 CASSIS Team DSolution -
92 SINGDOY Team SINGDOY -
93 DOMINATRIX Team Dominatrix -
99 OCTAVIA Åsa Ekberg Österdahl -
101 OLLE USE Olle use -
103 RICKI-TICKI Tord Lindqwist -
107 GOTCHA Sailing Team Gotcha -
113 TALISKER Team Tidner Larsson -
127 ALINA Martin Björklund -
140 KLEOPATRA Team Ankka -
153 EVITA Team Evita -
158 AMORINA De som tror på oss själva. -
159 DREAMLINE ONE Urban Lagerström -
169 FIRST LADY Team First Lady -
174 SOYA Team soya -
181 LOYAL Loyal-Team/Jari Niemi -
184 CARPE DIEM Anders Claeson -
187 AAVA Ilkka Rautio -
188 SANNA 4 Matti Aaltio -
190 BIG GAME Team United -
191 MUCHACHA Muchacha Racing -
192 POA SANA Team Lelle P -
193 IDEFIX Idefix -
195 MORFIN TEAM Morfin -
196 X-JOY Anders Pettersson -
198 MERLIN Robert Sagulin -
199 SHAKIRA Christer Cederblad -
203 IKON Anders Björkholm / Team Ikon -
208 AMARONE Jonas Wiström -
210 GRYMT GRÅ 2 Mikael Romson -
222 TIBIDABO Team Dematek -
224 ALLEGRA Allegra -
225 MIZAR Team Mizar -
226 SARAH Jan Orest -
230 SLAGHÖKEN Joakim Bergkvist -
232 REINDEER Team Reindeer -
236 FALKE Team Falke -
242 SATISFACTION MJS Sailingteam -
244 MIA-T Johan Lindskog -
245 MATCHPOINT Team Mitsubishi -

SRS BIG ORCi A

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
15 MATADOR Matador Sail Racing Team -
38 ZUKUNFT IV Kieler Yachtschule -
47 EMBER SEA Ember sea -
54 ALMOST NOTHING Almost Nothing -
55 Moana Mathias Brückert -
65 REGINA 2.0 Team Regina 2.0 -
85 OUTSIDER Tilmar Hansen -
87 AUDI E-TRON Audi F52 team Finland -
120 LOKO Red Arrow -
142 FURIOSA Rolf Relander -
234 ARIEL 2 Ari Huusela Ocean Racing -
239 ANTHEM Team Anthem -

SRS C

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
16 ESCAPADE ESCAPADE -
18 TJORVEN Team Tjorven/Cecilia Grönlund -
20 XTHYRA Team Norisol -
22 ARIADNE Team Rival / Henrik Martinell -
23 PLUTO Simon Rådahl -
33 ORIOLE II Team Oriole -
36 RAZZLE DAZZLE Team RzDz -
40 BUNDYSTAR Team Gandalf -
41 HARIETTE Team Beng -
45 WILHELMINA Salty sailors -
46 HERAKLEITOS Herakleitos -
52 VIVRE II Carl-Magnus Hagberg -
57 GRYFFINDOR Anders Karlsson -
71 STORM STORM Sailing Team -
72 INCARNADO Jonas Kindgren -
77 ALAPOCAS Johan Nordström -
80 LOLEE Antti Elevuori -
89 CHEETAH cheetah -
94 ANNA Fredrik Lindahl -
98 SAGITTA Sagitta -
105 ELSA Team Elsa -
109 EXPLORER Team Explorer -
110 LEMMINKAINEN Team Lemminkainen -
112 ROSINANTE Rosinante -
115 MITHRIL Team Mithril -
116 AZURINA Team Skärgårdsskog -
128 XPLORER Team Xplorer -
132 FELICIA Team Felicia -
144 BOJ-BOJ Peter Forslund -
145 KATIMA II Tomas Lundqvist -
146 UMSEPUFFEN Team Umsepuffen -
147 STERENN Team Sterenn -
150 FIONA Träsktrollen Offshore Team -
152 ALLWINA Team Allwina -
173 SERENITY Jan Komorowski -
175 BLÅSUT Sten Stabo -
180 ASTERIX Mårten Lindskog -
186 LA DOLCE VITA Per Lindstedt -
189 SHERIN Olof Granander -
197 CELLINA Team Cellina -
200 WET-X Wet-X Sailing Team -
207 TEAM BLACK BIRD RACING Team Black Bird Racing -
216 UTOPIA Team Utopia -
219 TJAJKA Team Tjajka -
231 SCHACK MATT Tranan -
233 ADELINE- WS 76 Adeline WS 76 -
246 ISABELLA III Isabella III Crew -
249 WIZ Örebro Markteknik -

SRS DH

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
4 DEHLER SVERIGE Dehler Sverige -
5 VENDETTA Fredrik och Jonathan -
7 TEAM MOBLINE Team Mobline -
9 NO LIMIT No Limit Sail Racing -
17 ILONA TUULIKKI Ville Varjonen -
27 MATHILDA Mathilda Sailing Team -
28 TUTALÖR! Klas Ionzon -
29 WILLIWAW 100% Female, Emely & Anna -
35 GROOVIE Martin Dubois -
39 RYMLING Team Rymling -
42 MY CHILLZONE NP Bygg -
43 MY-X Team Bäckström -
62 KHADINE Team FCG Khadine -
84 PANDION Pandion Racing -
106 JOULE Team SydOst -
111 TÄRNA Fredrik Lindström -
119 POGONG Team Svahn -
126 LOW Railo/Laulajainen -
131 WILMA Löwing -
162 WHITE KNUCKLES Fredrik Siljelöf -
171 BLUE CAFE Torbjörn och Claes -
177 SEA-BUN Tjingeling från Tingeling -
209 PICADOR Linn Dismo -
214 SOLIDSPORT SolidSport-Racing -
223 SAM ´76 Brugge/Sjögren -

SRS MH

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
34 PLUS Plus -
75 JENA Team Jena -
76 CARBON TIGER Svedmanfineart -
79 DRAGQUEEN Johan Hedlund -
83 ENTREPRENEURS FOR GOOD Team EnFoGo -
90 GUNPOWDER 3 Christer Rygaard -
104 TODAY Team TODAY -
108 TRUE LOOK True Look -
129 CREMEFRAES Cremefraes -
170 BONITE Team Bonite -

SRS ORCI B+C

Report Nr Boat name Team / Skipper State AIS
10 X-WING X-Wing -
32 ELAN Team Elan -
69 JENIFFER Team Jeniffer -
73 STORMTROOPER Jonas Andersson -
81 BIANCO Tm Skattasailing / Tuomas Riski -
86 FoXy Lady Team FoXy Lady -
91 VindUngen Palle Eklund -
96 NAOMI Naomi Sail Racing -
97 DATACOM Datacom Sailracing -
117 MUCHACHA II MUCHACHA II -
124 MAGIC MIX Magic-Team -
130 AMIDALA Lara Harrison -
134 X2 Jukka Rouhiainen -
135 FUJIMO Tomasz Kosobucki -
136 JUXBOX MediSoftware Sailing Team -
137 AURORA BOREALIS Aurora Sailing Club -
138 SILVA Team Silva -
139 SECRAYS Secrays Racing Team -
141 KIND OF MAGIC Taikurit - Magicians -
165 RUSH Runmarö Sail Racing -
176 FEMELLE´S Göran Liljegren -
178 PERFECT EXCUSE TOO Team Kanin Vin -
179 DU SOLEIL II Du Soleil -
182 ABSOLUTE BLUE Hans-Åke Nordstedt -
243 AIDA Lennart Evrell -